O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 19 marca 2024 roku

19 marca, 2024, autor: oprac.red.

Jutro i w czwartek tędy nie pojedziesz, z soboty 23 marca na niedzielę 24 marca pojawią się kolejne utrudnienia, a radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wybierz rozsądnie – sprawdź kto kandyduje. Nasze podsumowanie dla Was – 19 marca 2024 r.

Jutro i w czwartek tędy nie pojedziesz
utrudnienia-kielce-protest-rolników
Miejsca blokad.

Rolnicy wracają do Kielc. A to oznacza utrudnienia dla kierowców. Już jutro, w środę, 20 marca zamknięte zostaną wszystkie drogi wjazdowe do miasta. Z kolei w czwartek, 21 marca, protestujący zablokują centrum Kielc. Do miasta ma ponoć przyjechać 200 maszyn rolniczych.

Planowane na 20 marca od godz. 7 blokady na rondach i skrzyżowaniach wjazdowych i wyjazdowych z Kielc, od godz. 8 prowadzone będą w formie rotacyjnej tj. 30 minut przejazd – 60 minut blokada. Taka forma protestu będzie prowadzona do dnia 21 marca do godz. 7.

Szczegóły tutaj.

W północnej części Kielc będą utrudnienia

Już z soboty 23 marca na niedzielę 24 marca pojawią się kolejne utrudnienia dla kierowców. Tym razem na ulicach i ważnym skrzyżowaniu w północnej części Kielc – w rejonie ulic Józefa Piłsudskiego, biskupa Mariana Jaworskiego i Orląt Lwowskich. Potrwają kilka miesięcy.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wybierz rozsądnie

Czytaj tutaj.

kandydaci-Sejmik-Województwa-Świętokrzyskiego

Nowoczesna biblioteka

W 2023 r. Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach przybyło ponad 3 000 nowych czytelników, prawie 11 700 tysięcy nowości wydawniczych (w formie tradycyjnej, e-booki, audiobooki oraz e-audiobooki), a blisko 20 000 użytkowników wypożyczyło 620 000 książek.

Kielecka instytucja, po wielu latach marazmu, od 2019 roku, po zmianie osób nią zarządzających, jest jedną z nielicznych prężnie działających miejskich jednostek. Na dodatek docenianą w Polsce.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi