O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 16 marca 2024 roku

16 marca, 2024, autor: oprac.red.

Korona nie ma wyjścia i musi wygrać, juniorzy KS VIVE jadą do Krakowa, do Rady Miasta wybieraj rozsądnie i zobacz kto wygrał prezydencką debatę. Nasze podsumowanie dla Was – 16 marca 2024 r.

Prezydencka debata w bokserskim ringu
debata-kandydatów-Kielce
16 marca 2024 r. Galeria Korona w Kielcach.
Fot. 2 tygodnik kielecki

Kandydaci na prezydenta starli się w… bokserskim ringu. Na argumenty rzecz jasna. Zdaniem „2 tygodnika kieleckiego” zwycięzcą debaty jest… Więcej napisaliśmy tutaj.

Korona nie ma wyjścia. Musi wygrać

Jutro, 17 marca, piłkarzy Korony Kielce czeka arcyważny mecz. Z Pogonią Szczecin. To już 25 kolejka PKO BP Ekstraklasy.

Zawodnicy z Kielc w dwóch poprzednich wywalczyli tylko jeden punkt. Zremisowali z Cracovią 1:1 i przegrali z Rakowem Częstochowa 0:2. Po dzisiejszym remisie Puszczy Niepołomice ze Śląskiem Wrocław – 0:0 – Korona znów jest pod kreską. Ma 23 punkty i spadła na 16 miejsce w tabeli. Puszcza jest 15 i ma na koncie 24 punkty.

Korona zagra bez kilku zawodników. Lista nieobecnych jest coraz dłuższa. Z powodu urazów w dalszym ciągu nie mogę zagrać Jakub Łukowski, Kyryło Petrow, Marius Briceag, Marcus Godinho. Pod znakiem zapytania stoi występ Danny’ego Trejo. W ostatnich dniach wypadł Mariusz Fornalczyk i niepewny jest występ Dawida Błanika. Po urazie ma ponoć wrócić Dalibor Takać.

Początek meczu na Suzuki Arenie o godzinie 12:30.

Juniorzy KS VIVE jadą do Krakowa

To już 18 kolejka rozgrywek. Jutro, 17 marca, podopieczni trenerów Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły zmierzą się tym razem z AZS AGH II Kraków. Start meczu o godzinie 15.

Przypomnijmy. Zawodnicy z Kielc wciąż zajmują I miejsce w tabeli. Wciąż są na dobrej drodze by w przyszłym sezonie występować na pierwszoligowych parkietach.

Aktualna tabela rozgrywek – II liga, gr. IV

Spacerkiem po mieście
Kielecki-park-miejski
Kielecki park miejski.
Fot. archiwum prywatne autora

Do poczytania w weekend. Tym razem Ryszard Biskup napisał o kieleckim parku miejskim.

Ściągawka do Rady Miasta Kielce

Rada-Miasta-Kielce-Kandydaci

Więcej napisaliśmy tutaj.

Jacek Kowalczyk: Kilkanaście milionów w portfelu mniej
demografia
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

W 2023 roku nasze obiekty hotelarskie sprzedały 44 133 noclegów mniej niż w roku 2019. Ze świętokrzyskiej oferty skorzystało 30 000 mniej osób niż w tamtym rekordowym roku.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi