O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 15 marca 2024 roku

15 marca, 2024, autor: oprac.red.

Już jutro na rower, KBO z nowym regulaminem, na dworcu PKP kupisz kanapkę, a do Rady Miasta wybierz rozsądnie. Nasze podsumowanie dla Was – 15 marca 2024 r.

Rower Miejski już od jutra

Kielecki rower miejski „przyjął się”, a od jutra, 16 marca, mieszkańcy Kielc z miejskich jednośladów będą mogli skorzystać ponownie. Do dyspozycji kielczan jest ich 300, rozmieszczonych na 58 stacjach. 30 jest elektrycznych. Są też rowery cargo,  na przykład do przewożenia zakupów, oraz tandemy.

Z okazji inauguracji nowego sezonu przygotowano promocję. Tylko na najbliższy weekend. W zależności od wybranego roweru, za symboliczną opłatę 1 zł lub 50 groszy będzie można korzystać z roweru przez cały dzień.

Opłaty za korzystanie z pojazdów poza promocją pozostały bez zmian i w zależności od rodzaju roweru są różne. Im dłuższy czas użytkowania, tym wyższa cena. W przypadku roweru klasycznego, pierwsze pół godziny kosztuje 1 zł, drugie pół godziny również 1 zł. Za pierwsze pół godziny jazdy na rowerze elektrycznym zapłacimy 1,5 zł. Z kolei w przypadku rowerów cargo i tandem pierwsze pół godziny to 2 zł.

W minionym sezonie kielczanie wykonali 140 tys. przejazdów, pokonując 450 tys. kilometrów.

Kielecki Budżet Obywatelski ma nowy regulamin

Kielecki Budżet Obywatelski

Miejscy radni podczas wczorajszej sesji przegłosowali projekt uchwały w sprawie zmian w KBO. Jakie to zmiany? Przede wszystkim możliwość realizacji inwestycji na terenach należących do spółdzielni mieszkaniowych i skarbu państwa. Ponadto oddawanie tylko jednego głosu w każdej z kategorii.

Radni przegłosowali również autopoprawkę wycofującą pomysł dotyczący możliwości oddawania głosów negatywnych.

Na dworcu PKP można już zjeść kanapkę

Na dworcu PKP w Kielcach pojawił się pierwszy sklep. Blisko trzy miesiące po remoncie… Wspomniany pierwszy sklep, to salonik prasowy. W holu ustawiono również biletomat, a także automaty z przekąskami i ciepłymi napojami. Ponoć kolejne lokale usługowe, gastronomiczne i handlowe zostaną otwarte wkrótce. Będzie salon kosmetyczny, kwiaciarnia, kawiarnia i kebab. W hali dworca pojawią się także skrytki na bagaż.

Ściągawka do Rady Miasta Kielce

Rada-Miasta-Kielce-Kandydaci

Więcej napisaliśmy tutaj.

Jacek Kowalczyk: Kilkanaście milinów w portfelu mniej
demografia
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

W 2023 roku nasze obiekty hotelarskie sprzedały 44 133 noclegów mniej niż w roku 2019. Ze świętokrzyskiej oferty skorzystało 30 000 mniej osób niż w tamtym rekordowym roku.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi