O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 12 marca 2024 roku

12 marca, 2024, autor: oprac.red.

W czwartek i w piątek Kielce zostaną sparaliżowane, 25 i 102 pojadą inaczej, a w weekend 16 i 17 marca możemy słyszeć wystrzały i wybuchy. Nasze podsumowanie dla Was – 12 marca 2024 r.

Szykuje się armagedon
protest-rolników-Kielce
W czwartek i piątek Aleję IX Wieków Kielc omijajcie.
Fot. kielce.eu

Al. IX Wieków Kielc w czwartek i piątek omijacie. Na te dni zaplanowano protest rolników. Więcej napisaliśmy tutaj.

25 i 102 pojadą inaczej

Już jutro, 13 marca, w związku ze startem prac związanych z przebudową skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich z Wystawową i Malików nastąpią zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie. Zmieni się m.in. trasa i godziny kursowania dwóch linii autobusowych – 25 i 102. Nowe rozkłady jazdy można sprawdzić na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

W ramach inwestycji istniejące skrzyżowanie zostanie rozbudowane do formy ronda turbinowego 2-pasowego z czterema wlotami. Projekt przewiduje także budowę stanowisk postojowych na ulicy Wystawowej po stronie wschodniej wraz z drogą manewrową. W obrębie skrzyżowania zaplanowano budowę dróg dla rowerów, ciągów pieszo-rowerowych, przejazdów rowerowych oraz chodników.

Uwaga! Możemy słyszeć wystrzały z karabinów oraz wybuchy
ćwiczenia-wojskowe
16 i 17 marca możemy słyszeć wystrzały i wybuchy. To tylko ćwiczenia!
Fot. WOT

W najbliższy weekend, 16-17 marca, na terenie Kielc odbędą się ćwiczenia wojskowe. Przeprowadzą je żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych. Ćwiczenia odbędą się na terenie byłej jednostki wojskowej na kieleckim Stadionie oraz górze Biesak. W użyciu będzie ślepa amunicja, granaty hukowe i świece dymne.

Ćwiczenia będą prowadzone w dwóch turach. W sobotę od godz. 6 do 17 na dawnej strzelnicy na Stadionie. Druga część będzie realizowana od godz. 17 do 3 w nocy w rejonie góry Biesak.

Uwaga. W dzień, jak i w nocy możemy słyszeć wystrzały z karabinów oraz wybuchy. To tylko ćwiczenia!

Tomasz Jamka: Tu nie ma miejsca na przypadek!
Tomasz-Jamka
Tomasz Jamka, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. W zbliżających się wyborach samorządowych startuje do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości (Kielce i powiat kielecki).
Fot. archiwum

W mijającej kadencji z ramienia Zarządu Województwa Świętokrzyskiego bezpośrednio nadzorowałem dwa departamenty – Departament Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych oraz Departament Infrastruktury, Transportu i Komunikacji. I dlatego wiem, że do pracy w samorządzie województwa potrzebne są wiedza, doświadczenie oraz skuteczność. Tu nie ma miejsca na przypadek!

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi