O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 11 stycznia 2024 roku

11 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Juniorzy KS VIVE na początku drogi po medal, podatki zapukają do drzwi, a radni myślą już o wyborach… Nasze podsumowanie dla Was – 11 stycznia 2024 rok.

Mistrzostwa Polski Juniorów czas zacząć
KS-VIVE-Kielce
1/16 finałów Mistrzostw Polski.

Już jutro, w piątek 12 stycznia, juniorzy KS VIVE Kielce rozpoczną zmagania w Mistrzostwach Polski Juniorów. Przed nimi 1/16 finałów. Tradycją już jest, że Kielczanie w tych rozgrywkach zdobywają medal.

KS VIVE Kielce

Podopieczni trenerów Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły jadą na Podkarpacie – do Przemyśla. Zmierzą się z SKS Kusy Kraków, SPR Górnik II Zabrze i gospodarzami SPR Przemyśl.

Przypomnijmy. Zawodnicy z Kielc to zwycięzcy Świętokrzyskiej Ligi Juniorów. Pisaliśmy o tym tutaj.

Godziny meczów

Piątek, 12 stycznia, g. 16 KS VIVE Kielce – SKS Kusy Kraków

Sobota, 13 stycznia, g. 10 SPR Górnik II Zabrze – KS VIVE Kielce

Niedziela, 14 stycznia, g. 11 SRS Przemyśl – KS VIVE Kielce

Do dalszych gier awansują dwa najlepsze zespoły weekendu.

KS VIVE II Kielce

Zawodnicy trenerów Pawła Grecaka i Kamila Siedlarza jadą do Zabrza. Gospodarzem zawodów będzie tamtejszy Górnik, który zwyciężył w lidze juniora na Śląsku.

Godziny meczów

Piątek, 12 stycznia, g. 15 MKS Pałac Młodzieży Tarnów – KS VIVE II Kielce

Sobota, 13 stycznia, g. 10 SPR Górnik Zabrze – KS VIVE II Kielce

Niedziela, 14 stycznia, g. 12 KS VIVE II Kielce – Azoty-Puławy

Do dalszych gier awansują dwa najlepsze zespoły weekendu.

Radni za lodowiskiem i parkingiem…

Miejscy rajcy zgodzili się na dzierżawę gruntu przy alei Na Stadion oraz na zamianę nieruchomości z mieszkaniami socjalnymi na lokale mieszkalne w różnych częściach miasta. Binkowski Resort stworzy więc lodowisko z alejkami, a także przyhotelowy parking, który w przyszłości ma zyskać basen na dachu. Pierwsze prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Plany są ambitne. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

… myślą już o wyborach. Działka przy ul. Klonowej nie na sprzedaż

Była zgoda, zapłacono z naszych pieniędzy za wycenę, w budżecie 2024 zaplanowano co najmniej 3 mln zł ze sprzedaży i… działka przy ulicy Klonowej w Kielcach nie zostanie wystawiona na sprzedaż. Zdanie zmienili radni. Projekt uchylający wcześniejszą zgodę złożyli ci z KO. Ponoć zdecydowali się na ten krok po konsultacjach z mieszkańcami i rozmowach ze specjalistami na temat zadrzewienia… A nam się wydaje, że ze względu na zbliżające się wybory samorządowe.

W UMWŚ podwyżek nie będzie

Mariusz Bodo, sekretarz województwa świętokrzyskiego, radny PiS ze Skarżyska-Kamiennej, jeden z najbliższych współpracowników marszałka Andrzeja Bętkowskiego rozesłał do pracowników Urzędu Marszałkowskiego maila z informacją, że planowane podwyżki „nie będą możliwe do realizacji”. Jak wytłumaczył w korespondencji, to dlatego, że radni nie zgodzili się na uchwalenie budżetu na 2024 rok. Przypomnijmy. Sekretarz Bodo otrzymał całkiem niedawno 60 000 złotych nagrody.

Mariusz-Bodo
Mariusz Bodo, Sekretarz Województwa Świętokrzyskiego.
Fot. www.swietokrzyskie.pro
Podatek zapuka do drzwi

Jutro, w piątek 12 stycznia, kieleccy urzędnicy rozpoczną dostarczanie decyzji podatkowych 2024 – od nieruchomości, rolnego oraz leśnego.

Informację o podatku do zapłacenia możemy otrzymać:

  • osobiście przez upoważnionych pracowników Urzędu Miasta Kielce w godzinach popołudniowych i wieczornych (również w soboty),
  • pocztą,
  • w formie elektronicznej (konto na e-PUAP).

Z kolei wszelkie wątpliwości dotyczące podatków możemy rozwiać telefonicznie: 41 3676351, 41 3676006, 41 3676008, 41 3676052.

 Zobacz również:

http://2tk.pl/wiadomosci-kielce/sprawdz-kiedy-powietrze-ma-dobra-jakosc/