O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 11 marca 2024 roku

11 marca, 2024, autor: oprac.red.

Kandydatów do ratusza jest już siedmiu, Industria wie kiedy zagra w Lidze Mistrzów, a ŚGP Industria została partnerem rozwoju technologii SMR Rolls-Royce. Nasze podsumowanie dla Was – 11 marca 2024 r.

Kandydatów do ratusza już siedmiu
Razem-dla-Kielc
Agata Marjańska.
Fot. Facebook

Agata Marjańska dołączyła do grona kandydatów, którzy ubiegać się będą o fotel prezydenta miasta. Jej wyborczy komitet, „Razem dla Kielc”, wystawił też kandydatów na radnych we wszystkich okręgach.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Industria w Lidze Mistrzów zagra w środy

KS-Iskra-Kielce-SA

Piłkarze ręczni Industrii Kielce znają już terminy spotkań z GOG Handbold w fazie play-off EHF Ligi Mistrzów. To środy – 27 marca i 3 kwietnia. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Danii, rewanż w Kielcach. Start obu spotkań godzina 18:45.

Znane są już ceny biletów na mecz w Kielcach. Wejściówki będzie można kupować już od jutra – od wtorku, 12 marca, od godziny 12. Szczegóły tutaj.

Kibice Korony

Rozegrany w sobotę mecz Korony Kielce z Cracovią obserwowało 11 230 kibiców. Jak informuje klub najstarszy kibic, oglądający spotkanie na Suzuki Arenie miał 88 lat – był to pan Edward. Z kolei najmłodszy – Marcel – 1 rok i 9 miesięcy. Najliczniejszą grupą były osoby w przedziale wieku 19-34 lata. To 25 procent widowni. 1 226 osób na Suzuki Arenie zasiadło po raz pierwszy. 78 procent kibiców stanowili mężczyźni, 22 procent kobiety. Bilety online kupiło 59 procent kibiców, a stacjonarnie 41 procent.

Industria została partnerem rozwoju technologii SMR Rolls-Royce
Wizualizacja-malej-elektrowni-atomowej-SMR
Wizualizacja malej elektrowni atomowej SMR.
Fot. materiały prasowe ŚGP Industria

ŚGP Industria i brytyjski fundusz inwestycyjny Chiltern Vital Group podpisały w poniedziałek list intencyjny ws. współpracy przy rozwoju technologii SMR firmy Rolls-Royce w Polsce. W ocenie Industrii realny termin uruchomienia reaktora to druga połowa lat 30.

List przewiduje współpracę w obszarach szkolenia polskich specjalistów, wymianę know-how dla przyspieszenia licencjonowania komponentów dla przemysłu jądrowego, wspólny rozwój technologii dla budowy przyszłych niskoemisyjnych regionalnych parków przemysłowych. Porozumienie obejmuje też tworzenie prywatnych modeli finansowania w celu zapewnienia opłacalności projektów SMR.

Przypomnijmy. W 2023 r., po ponad dwuletniej współpracy z Rolls-Royce SMR, Industria wybrała technologię małego reaktora modułowego tej firmy dla zastosowania w Centralnej Dolinie Wodorowej.

Tomasz Jamka: Tu nie ma miejsca na przypadek!
Tomasz-Jamka
Tomasz Jamka, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. W zbliżających się wyborach samorządowych startuje do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości (Kielce i powiat kielecki).
Fot. archiwum

W mijającej kadencji z ramienia Zarządu Województwa Świętokrzyskiego bezpośrednio nadzorowałem dwa departamenty – Departament Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych oraz Departament Infrastruktury, Transportu i Komunikacji. I dlatego wiem, że do pracy w samorządzie województwa potrzebne są wiedza, doświadczenie oraz skuteczność. Tu nie ma miejsca na przypadek!

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi