O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 10 marca 2024 roku

10 marca, 2024, autor: oprac.red.

Chłodnicki na wicewojewodę zatwierdzony, sekretarz partii na prezesa, Korona osłabiona, a juniorzy KS VIVE gromią. Nasze podsumowanie dla Was – 10 marca 2024 r.

Chłodnicki zatwierdzony
marcin-chłodnicki
Marcin Chłodnicki, Zastępca Prezydenta Miasta Kielce jest kandydatem Lewicy na Prezydenta Miasta Kielce.
Fot. www.kielce.eu

Kandydaturę Marcina Chłodnickiego na wicewojewodę świętokrzyskiego zatwierdził Zarząd wojewódzki Nowej Lewicy.

Trzecia Droga ma już swojego wicewojewodę w osobie Michała Skotnickiego z PSL. W wyborach parlamentarnych startowali jako jedno ugrupowanie i tak ich przy tej sprawie traktujemy. Zatem wskazanie kolejnego wicewojewody należało do nas

– tłumaczy Poseł Andrzej Szejna, szef Nowej Lewicy w regionie.

Sekretarz partii na prezesa

Jacek Skórski, sekretarz zarządu Nowej Lewicy w regionie będzie nowym prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Jacek Skórski przepracował 24 lata w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie w Wydziale Gospodarki i Ochrony Środowiska, w tym 5 lat jako jego kierownik. Pracuje jako dyrektor biura poselskiego posła Nowej Lewicy Andrzeja Szejny. Ukończył administrację i zarządzanie w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Kielcach, zdobył dyplom MBA na Politechnice Lubelskiej oraz ukończył zarządzanie zasobami ludzkimi i BHP w Społecznej Akademii Nauk w Kielcach.

Korona osłabiona w trudnych meczach

Korona-Kielce

Nie dość, że sytuacja w tabeli jest już bardzo nieciekawa, to na dodatek będzie musiała sobie radzić bez trzech ważnych zawodników. Z powodu urazów mięśniowych. W najbliższych dwóch meczach o ligowe punkty nie wystąpią Danny Trejo, Marcus Godinho i Marius Briceag. Do zespołu wrócą po przerwie reprezentacyjnej (Polski spotka się 21 marca z Estonią, a w przypadku zwycięstwa Walią lub Finlandią – 26 marca). 1 kwietnia – na mecz z Widzewem w Łodzi.

Juniorzy gromią
II-liga-piłkarzy-ręcznych
Kielce, 10 marca 2024 r., KS VIVE II Kielce – UKS 31 Rokitnica Zabrze.
Fot. redakcja

W 17 kolejce grupy 4 II ligi piłkarzy ręcznych zawodnicy KS VIVE Kielce bardzo wysoko pokonali UKS 31 Rokitnica Zabrze.

Zawodnicy z Kielc wciąż zajmują I miejsce w tabeli. Mają też dwa mecze zaległe – z UKS SMS Wybicki Kielce oraz ASPR Zawadzkie. Wiąż są na dobrej drodze by w przyszłym sezonie występować na pierwszoligowych parkietach.

Wynik – 17 kolejka, II liga Mężczyzn, gr. 4

KS VIVE II Kielce – UKS Rokitnica Zabrze 47:25 (23:10)

Najwięcej bramek dla KS VIVE II: Jakub Sęk 9, Krzysztof Nyga 7, Mikołaj Smysło 5, Bartłomiej Malarz, Jakub Janus, Mikołaj Stępień po 4.

Aktualna tabela rozgrywek – II liga, gr. IV

Tomasz Jamka: Tu nie ma miejsca na przypadek!
Tomasz-Jamka
Tomasz Jamka, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. W zbliżających się wyborach samorządowych startuje do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości (Kielce i powiat kielecki).
Fot. archiwum

W mijającej kadencji z ramienia Zarządu Województwa Świętokrzyskiego bezpośrednio nadzorowałem dwa departamenty – Departament Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych oraz Departament Infrastruktury, Transportu i Komunikacji. I dlatego wiem, że do pracy w samorządzie województwa potrzebne są wiedza, doświadczenie oraz skuteczność. Tu nie ma miejsca na przypadek!

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi