O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 10 kwietnia 2024 roku

10 kwietnia, 2024, autor: oprac.red.

Na Politechnice bez zmian, juniorzy KS VIVE krok od awansu do I ligi, a Industria już z awansem i zagra w Final4 Orlen Pucharu Polski. Nasze podsumowanie dla Was – 10 kwietnia 2024 r.

Na PŚ bez zmian
koruba-politechnika
Prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba.
Fot. tu.kielce.pl

Profesor Zbigniew Koruba będzie kierował Politechniką Świętokrzyską przez następne cztery lata. Był jedynym kandydatem w wyborach na nowego rektora. Dzisiaj, na 67 uczestniczących w nich elektorów, profesora Korubę poparło 58. Rektor elekt zapowiada kontynuację swojej strategii rozwoju uczelni, którą rozpoczął cztery lata temu.

Juniorzy KS VIVE krok od awansu
KS-VIVE-Kielce
W akcji Bartłomiej Malarz (KS VIVE). 11 bramek i kolejny dobry występ.
Fot. Facebook KS VIVE junior

Już tylko kataklizm może odebrać juniorom KS VIVE awans do rozgrywek I ligi mężczyzn w piłce ręcznej. Dzisiaj odnieśli kolejne zwycięstwo. 11 bramek rzucił Bartłomiej Malarz.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Industria z awansem

Piłkarze ręczni z Kielc nie dali szans Corotop Gwardii Opole i awansowali do Final4 Pucharu Polski. Dzisiaj, w środę 10 kwietnia, pokonali Hali Legionów zespół z Opola 36:22 (17:13).

Przewaga Industrii nie podlegała dyskusji. Warto jednak zwrócić uwagę na znakomite statystyki  bramkarza kielczan Sandro Mestrića. Odbił 11 z 20 rzutów gości, a bronił tylko po przerwie.

W półfinale Orlen Pucharu Polski w Kaliszu (3-5 maja) kielczanie zmierzą się z Energą Wybrzeżem Gdańsk.

Wynik – ¼ Orlen Pucharu Polski

Industria Kielce – Corotop Gwardia Opole 36:22 (17:13)

Industria: Wałach, Mestrić – Wiaderny 1, Surgiel 4, Gębala 4, D. Dujszebajew 3, Karacić, Olejniczak 2, Thrastarson 1, A. Dujszebajew 5, Paczkowski 3, Kounkoud 5, Karaliok 8.

Już w sobotę 13 kwietnia, mistrzowie Polski rozegrają rewanżowy mecz ćwierćfinału Orlen Superligi z MMTS Kwidzyn. Przypomnijmy, w Kwidzynie kielczanie wygrali pierwszy mecz 43:28. Spotkanie w Hali Legionów rozpocznie się o godz. 16.

Zobacz także:

W świecie sportu

Cyrk w Kielcach – we wspomnieniach Ryszarda Biskupa
Cyrk-w-Kielcach
Początek lat 70. XX wieku. Cyrkowy namiot wyrósł w czerwcu na łące, obok budowanych właśnie akademików Politechniki.
Fot. archiwum autora

Zanim na dobre zadomowiły się w kieleckich mieszkaniach odbiorniki telewizyjne, godziwą (i zarazem tanią) rozrywkę zapewniały cyrkowe przedstawienia. Kolorowe baraki, w których mieszkali artyści, pojawiały się w mieście z pierwszymi promieniami wiosny. 

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi