O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 1 lipca 2024 roku

1 lipca, 2024, autor: oprac.red.

Wielofunkcyjny obiekt w Kielcach pilnie potrzebny, jest już kalendarz Teatru im. Stefana Żeromskiego na sezon 2024/2025,  fabryki i miejsc pracy nie będzie. Nasze podsumowanie dla Was – 1 lipca 2024 r.

Wielofunkcyjny obiekt w Kielcach pilnie potrzebny
Kielce-potrzebują-wielofunkcyjnego-obiektu
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

Świetnym pomysłem jest rozbudowa Targów Kielce o nową przestrzeń wystawienniczą. Ale wszyscy mają nadzieję, że zaprojektowany obiekt będzie obiektem wielofunkcyjnym, tak by obok kluczowych imprez targowych przyciągnąć do Kielc inne wydarzenia z sektora MICE. Sportowe też. Kielce potrzebują wielofunkcyjnego obiektu!

Jacek Kowalczyk w najnowszym felietonie dla „2 tygodnika kieleckiego”

Kalendarz Teatru im. Stefana Żeromskiego – sezon 2024/2025

teatru-im.-Stefana-Zeromskiego

Siedem premier, głośne czytania, wystawy, monodramy, recitale, warsztaty, dyskusje. To plany Teatru im. Stefana Żeromskiego na sezon 2024/2025. Wszystko już w nowych, bądź zmodernizowanych wnętrzach przy ulicy Sienkiewicza 32.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Fabryki i miejsc pracy nie będzie

Budowa fabryki felg aluminiowych włoskiej firmy Cromodora Wheels nie dojdzie do skutku. Co poszło nie tak? Tłumaczenie decyzji o rezygnacji „sytuacją na rynku” nie przekonuje.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi