Warszawską od poniedziałku omijaj, Korona szuka trenera, prezesa również, a Kowalczyk wraca do pracy dla Kielc. Nasze podsumowanie dla Was – 2 sierpnia 2024 r.
Warszawską od poniedziałku omijaj
Na ulicy Warszawskiej w Kielcach od poniedziałku, 5 sierpnia rozpocznie się remont. Potrwa dwa miesiące.
Na 750 metrowym odcinku od ulicy Orkana do ulicy Turystycznej zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia zachodnia ulicy Warszawskiej czyli w stronę centrum. Ruch w obu kierunkach odbywał się będzie jezdnią wschodnią.
Na skrzyżowaniu Warszawskiej i Turystycznej wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Wyjazd na ulicę Warszawską z Turystycznej i Szydłówek Górny możliwy będzie wyłącznie w prawo. Nie będzie możliwości jazdy na wprost oraz w lewo.
Objazd do ulicy Szydłówek Górny możliwy będzie poprzez zawracanie na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Starą.
Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą około dwa miesiące.
Korona szuka trenera. Na razie jest tymczasowy
Po odejściu Kamila Kuzery tymczasowym trenerem Korony Kielce został Mariusz Arczewski, dotychczasowy asystent byłego już szkoleniowca zespołu. Klub szuka nowego trenera. Na giełdzie nazwisk są m.in. Dawid Szulczek, Marcin Sasal, Marcin Kaczmarek, Dariusz Dudek, Marcin Pogorzała.
Mariusz Arczewski ma 43 lata. Posiada licencję UEFA A.
Korona szuka też prezesa
Rada Nadzorcza Korony S.A. w Kielcach ogłosiła konkurs na wolne stanowiska: prezes zarządu, członka zarządu lub wiceprezes zarządu Korona S.A.
Kandydaci muszą między innymi:
- posiadać wykształcenie wyższe lub wykształcenie wyższe uzyskane za granicą uznane w Rzeczypospolitej Polskiej,
- posiadać co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek,
- posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek,
- korzystać z pełni praw publicznych,
- posiadać pełną zdolności do czynności prawnych
- nie podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych.
Kandydaci na stanowisko prezesa czy członka zarządu muszą ponadto spełniać dodatkowe wymagania:
- posiadać doświadczenie w kierowaniu zespołem pracowników,
- posiadać znajomość problematyki branży sportowej, w tym w szczególności branży piłkarskiej,
- posiadać znajomość podstawowych zagadnień z przepisów PZPN i FIFA, a także prawa pracy, prawa cywilnego, prawa administracyjnego, prawa handlowego, w tym funkcjonowania spółek prawa handlowego oraz zagadnień związanych z finansami spółek prawa handlowego,
- znać język angielski w stopniu pozwalającym na komunikację i rozumienie treści podopisywanej dokumentacji.
W przypadku członka zarządu lub wiceprezesa zarządu mile widziane będzie także doświadczenie w finansach i rachunkowości spółek prawa handlowego.
Terminy
Kandydaci zainteresowani przystąpieniem do procedury kwalifikacyjnej powinni złożyć wymagane dokumenty w zamkniętych kopertach w biurze spółki lub wysłać pocztą na adres spółki z dopiskiem:
Jacek Kowalczyk wraca do pracy dla Kielc
Jacek Kowalczyk wraca po latach do pracy dla Kielc. Pokieruje Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta.Jacek Kowalczyk to były wieloletni dyrektor od kultury, turystyki i promocji Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego. W latach 2002 – 2006 był członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego odpowiedzialnym m.in. za promocję, kulturę, turystykę, sport oraz edukację. To także były prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Obecnie jest szefem Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim., instytucji zarządzającej Ostrowieckim Browarem Kultury oraz Centrum Tradycji Hutnictwa. Od lat stale jest obecny na łamach „2 tygodnika kieleckiego”. Cyklicznie publikowane przez naszą redakcję felietony autorstwa Jacka Kowalczyka mają rzeszę stałych czytelników.Pracę dla Kielc rozpocznie 2 września.Kowalczyk jest kielczaninem. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach. Posiada też tytuł Master of Business Administration Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów oraz Uniwersytetu Gdańskiego.
Kielce na szarym końcu
Kolejny raz Kielce dołują. Tym razem w przygotowanym przez Fundację Łódź raporcie „Barometr Rozwoju Miast 2024”. Jesteśmy najmniej rozwojowi. Ponadto nasze miasto, to miejsce nie dające poczucia szczęścia i powodów do zamieszkania.Spośród 19 badanych ośrodków miejskich, Kielce praktycznie w większości kategorii są ostatnie.
Zobacz tu:
Raport „Barometr Rozwoju Miast 2024
Z badania wykluczono Warszawę, jako miasto stołeczne, dysponujące wieloma elementami specyficznymi, co mogłoby wpływać na zniekształcenie wyników. Z badania wynika, że najwięcej do zrobienia mają: Kielce, Łódź oraz Białystok. Na przeciwnym biegunie znajdują się najbardziej rozwojowe i szczęśliwe miasta, czyli: Kraków, Gdańsk i Wrocław.Twórcy raportu przeanalizowali poziom życia i dobrostan mieszkańców, a także atrakcyjność ofert pracy i możliwości rozwoju, perspektywy utrzymania się. Ponadto zarządzanie i współzarządzanie miastem. Stolica regionu świętokrzyskiego niemal we wszystkich kryteriach wypadła najsłabiej! Także w kategorii „miasta szczęśliwe” i „miasta preferowane do zamieszkania i życia”