Korona zapowiada transfery, wygrana Industrii, Mistrz Świata z Kielc, z partii do partii i jakościowe miejsca pracy, czyli jakie? Nasze podsumowanie dla Was – 9 grudnia 2025 r.
Korona zapowiada transfery

Korona Kielce nie wygrała ostatniego w tym roku meczu. W 18 kolejce PKO BP Ekstraklasy zremisowała w Kielcach z Wisłą Płock. Korona jest dziewiąta w tabeli z dorobkiem 24 punktów.
Na pomeczowej konferencji trener Jacek Zieliński mówił o planach na najbliższe miesiące.
Chcemy ściągnąć dwóch konkretnych, klasowych zawodników do tego zespołu. Jesteśmy już z nimi po rozmowach. Trzecim takim transferem będzie powrót Dawida Błanika po kontuzji, a czwartym przygotowany w pełni po okresie przygotowawczym Marcin Cebula.
Po meczu z Wisłą Płock piłkarze Korony są już na urlopach. Wiemy już, że na obóz przygotowawczy do rundy wiosennej polecą 3 stycznia do Turcji. 13 stycznia mają zagrać z CSKA Sofia, 17 stycznia ze Spartakiem Trnawa, 20 stycznia z Dynamo Kijów i 23 stycznia z FK Vojvodina Nowy Sad.
Wygrana Industrii

Kolejne wysokie zwycięstwo Industrii w polskiej lidze. Tym razem z Netland MKS Kalisz.
Zdaniem 2 tygodnika kieleckiego
Najlepsi w Industrii: nie wskazujemy
Wynik – 14 kolejka Orlen Superligi
Industria Kielce – Netland MKS Kalisz 43:26 (22:12)
Industria Kielce: Morawski 10/22, Cordalija 6/20 – Moryto 6, D. Dujszebajew 2, Latosiński 3, Jędraszczyk 6, A. Dujszebajew 4, Maqueda 3, Karaliok 1, Vlah 4, Rogulski 3, Monar 3, Jarosiewicz 4, Nahi 4
Mistrz Świata z Kielc

Jakub Chrobot z Fortis Bilard Kielce został bilardowym mistrzem świata juniorów. Na turnieju w Hiszpanii, w drodze po mistrzowski tytuł, pokonał wszystkich swoich rywali. To drugi medal młodego zawodnika z Kielc w mistrzostwach świata juniorów. Pierwszy, brązowy, wywalczył w swoim debiucie w ubiegłym roku na zawodach rozegranych w Nowej Zelandii.
Klubowi opiekunowie mistrza z Kielc to Karol Skowerski, Maciej Życiński i Marek Karlikowski.
Z partii do partii

Marcin Chłodnicki, do niedawna przez wiele lat związany z Lewicą, wstąpił do Koalicji Obywatelskiej. W Radzie Miasta Kielce należy teraz do klubu radych Koalicji Obywatelskiej.
Szeregi Nowej Lewicy opuścił w sierpniu br. Był jej wiceprzewodniczącym w województwie świętokrzyskim. Kilka miesięcy był bezpartyjny.
Przypomnijmy. Marcin Chłodnicki to radny z Rady Miasta Kielce w kadencji 2010-2014 oraz 2014-2018. W wyborach samorządowych w 2018 roku kandydował na prezydenta Kielc. Bez powodzenia. Od maja 2021 roku był zastępcą prezydenta. W wyborach parlamentarnych w 2023 jako kandydat Lewicy startował do sejmu, ale nie zdobył mandatu.
Jakościowe miejsca pracy, czyli jakie?

Fot. archiwum autora
Fot. archiwum autora
W trakcie dyskusji na temat naszego lokalnego rynku pracy pojawia się często wątek jakościowych miejsc zatrudnienia. Czym one są? W toczonych, głównie w social mediach, sporach po definicje z reguły się nie sięga.
Zbigniew Brzeziński, ekspert rynku pracy wyjaśnia co to są „jakościowe miejsca pracy”.