O tym się mówi: „Czasem idzie się przed sobą”

„Czasem idzie się przed sobą” to obowiązkowa lektura dla młodzieży w wieku 13-16 lat… Ale nie tylko. Jej autorem jest człowiek z Kielc, ale kieleckich wątków jest więcej. Opowiadanie można pobrać ZA DARMO.

Czasem-idzie-się-przed-sobą
„Czasem idzie się przed sobą” to obowiązkowa lektura dla młodzieży w wieku 13-16 lat… Ale nie tylko.
Fot. Zbigniew Brzeziński

Spodziewam się, że coraz częściej będziemy współdziałać w zespołach wielopokoleniowych, wielokulturowych, pracujących w trybach hybrydowych, wspieranych przez asystenta nie będącego człowiekiem a AI, i… neuroróżnorodnych. Dlatego cieszę się, że mogłem wziąć udział w tym projekcie

– mówi kielczanin Zbigniew Brzeziński, autor opowiadania.

Kieleckich wątków opowiadania jest więcej. Nad autentycznością dialogów czuwała Julia Brzezińska, uczennica Technikum Fotograficznego im. Maksymiliana Strasza w Kielcach. Z kolei z materiałem przed jego skierowaniem do dalszych prac, zapoznali się szóstoklasiści z Zespołu Szkół im. Juliusza Verne’a w Kielcach, którzy wyrazili swoje opinie.

Co może pomóc dzieciom w dobrym życiu i jak zapewnić im najlepszy start w dorosłość?

Każdy rodzic, wychowawca czy pedagog ma pod ręką proste, a jednocześnie bardzo skuteczne narzędzie. To dobra lektura, wspólna rozmowa. Są one w stanie zdziałać więcej w rozwoju nastolatka niż godziny spędzone na szkoleniach w dorosłym wieku.

I właśnie wpisując się w te potrzeby i chcąc wspierać podnoszenie świadomości z zakresu neuroróżnorodności i tolerancji EY Polska, Fundacja Zaczytani oraz Fundacja JiM przygotowały opowiadanie oraz audiobook dla młodzieży. O neuroróżnorodności.

Publikacje mają na celu wspieranie młodzieży w pogłębianiu wiedzy na ten temat, ale i firm w zatrudnianiu osób neuroatypowych. Nie tylko mogą zainspirować młodzież do pogłębienia wiedzy o różnicach w zachowaniu i postrzeganiu świata przez osoby neuroatypowe, mają także na celu skłonić młodych ludzi do refleksji nad relacjami i współdziałaniem. Opowieść uczy empatii, zrozumienia i otwartości w działaniu na rzecz wspólnej, dobrej przyszłości.

Opowiadanie „Czasem idzie się przed sobą” w formie audiobooka i e-booka można pobrać ZA DARMO ze strony:

www.przedsoba.zaczytani.org

Zobacz koniecznie:

Spojrzenia