O tym się mówi: 2 lata remontów ulic w centrum Kielc

14 sierpnia, 2023, autor: oprac.red.

Już w nocy z 19 na 20 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na al. IX Wieków Kielc. To pierwsza z 13 ulic w centrum miasta, które w końcu doczekają się remontu. Koniec inwestycji zaplanowano na 2025 rok. Przygotujmy się na miesiące utrudnień.

Przypomnijmy. Na modernizację ulic w centrum miasta, Kielce otrzymały niecałe 62 mln zł z rządowego programu Polski Ład. Wkład własny miasta miał wynieść 3 mln zł. Miasto dołożyło jednak więcej. Do przetargu zgłosiła się bowiem jedynie firma Strabag, której oferta opiewała na 70,5 mln zł.

13 ulic do remontu

Są to: al. IX Wieków Kielc, ul. bp. Kaczmarka, Głowackiego, Nowy Świat, Paderewskiego, Panoramiczną, Równą, Śniadeckich, Seminaryjską, Silniczną, Solną, Złotą i Żeromskiego. Zakończenie całej inwestycji ma nastąpić w 2025 roku. Dla kierowców i nie tylko oznacza to długie miesiące utrudnień.

Na pierwsze  musimy się przygotować już za kilka dni – z soboty na niedzielę. Wtedy to, zamknięta dla ruchu kołowego zostanie południowa jezdnia al. IX Wieków Kielc – na odcinku od skrzyżowania z ul. Warszawską do skrzyżowania z ul. Starodomaszowską/Bodzentyńską. Ruch w obu kierunkach odbywał się będzie jezdnią północną.

Kielce-remonty
Fot. kielce.eu
Warto wiedzieć
  • Na skrzyżowaniach al. IX Wieków Kielc z ul. Warszawską oraz Bodzentyńską/Starodomaszowską wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne i zostanie wprowadzony ruch okrężny.
  • Zlikwidowane zostaną też przejścia dla pieszych przez al. IX Wieków Kielc znajdujące się po wschodniej stronie obu skrzyżowań. Piesi będą mogli korzystać z przejść znajdujących się po stronie zachodniej.
  • Odcinek ul. Bodzentyńskiej od skrzyżowania z ul. Kościuszki do al. IX Wieków Kielc będzie jednokierunkowy – nie będzie możliwości wjazdu ze skrzyżowania IX Wieków/Starodomaszowska/Bodzentyńska w ul. Bodzentyńską.
  • Zostanie możliwość wyjazdu z pl. św. Wojciecha na al. IX Wieków Kielc.
  • Przystanek komunikacji miejskiej zlokalizowany przy jezdni południowej al. IX Wieków Kielc, obok kościoła św. Wojciecha będzie przeniesiony za skrzyżowanie al. IX Wieków Kielc/Starodomaszowskiej/Bodzentyńskiej.
  • Dojazd do parkingów i budynków zlokalizowanych na odcinku al. IX Wieków Kielc od skrzyżowania z ul. Warszawską do skrzyżowania z pl. św. Wojciecha odbywał się będzie jezdnią południową przez plac budowy.
MZD zapewnia

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że nie przewiduje całkowitego zamykania ulic. Wyjątkiem ma być fragment ul. Śniadeckich. Modernizowane ulice będą więc udostępnione dla ruchu kołowego. Przejazd będzie jednak możliwy tylko w jednym kierunku. Ponadto wyłączone z użytku zostaną miejsca parkingowe, jeśli na danej drodze są one wyznaczone. I tak się stanie np. przy ul. Złotej i Paderewskiego.

Zobacz także:

http://2tk.pl/wydania/numer-290-2023/