W świecie sportu: Medale Mistrzostw Polski na wyciągnięcie ręki

11 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Juniorzy KS VIVE Kielce wygrali w Lubinie 1/4 finałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. 1 i 2 marca powalczą o medale.

Przypomnijmy. Młodzi zawodnicy z Kielc na turniej 1/4 finałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej pojechali do Lubina. Ich rywalami w walce o awans do czwórki najlepszych drużyn w kraju były zespoły Orlen Wisła Płock, Port Service Wybrzeże I Gdańsk i gospodarze SMS Zagłębie I Lubin.

W piątek juniorzy z Kielc pokonali Orlen Wisłę Płock, a w sobotę Port Service Wybrzeże I Gdańsk. Wyniki innych spotkań ułożyły się po ich myśli i tym samym już po dwóch meczach awansowali do Final 4. Niedzielny mecz z gospodarzami SMS Zagłębie I Lubin nie miał już żadnego znaczenia.

KS-VIVE-Kielce
11 lutego 2024 r., KS VIVE Kielce – zwycięzcy turnieju 1/4 finałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej.
Fot. Ewa Osuch

W drugim turnieju 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej, w Zabrzu, grały zespoły SPR Górnik Zabrze, Gwardia Opole, KS AZS AWF Warszawa i MTS Kwidzyn. Do Final 4 awansowali zawodnicy z Zabrza i Kwidzyna.

Z MTS Kwidzyn juniorzy z Kielc zagrają w półfinale 1 marca. W drugim półfinale tego dnia zmierzą się SPR Górnik Zabrze oraz Port Service Wybrzeże I Gdańsk. 2 marca odbędą się mecze o medale. Zwycięzcy półfinałów zagrają o złoto, przegrani o brąz. Gdzie odbędzie się turniej finałowy dowiemy się w ciągu kilku dni. Jak udało nam się ustalić KS VIVE Kielce złoży ZPR w Polsce ofertę organizacji turnieju.

Tak świętowali awans zawodnicy z Kielc. Spójrzcie niżej.

Film: Ewa Osuch

Wyniki – 1/4 MPJM gr. N – Lubin

9 lutego 2024 r.

KS VIVE Kielce – Orlen Wisła Płock 31:28 (20:12)

KS VIVE: Solnica, Łapot, Trela 6, Latosiński 5, Stawowy 5, Osuch 4, Pakaszewski 4, Malarz 3, Olczyk 3, Sęk 1, Augustowski, Janus, Kuśnierek, Smysło, Tobera, Michalczyk. Tym razem poza „16” Dąbrowski, Tkaczyk.

10 lutego 2024 r.

Port Service Wybrzeże I Gdańsk  – KS VIVE Kielce 34:36 (12:17)

KS VIVE: Solnica, Łapot, Trela 6, Latosiński 5, Stawowy 1, Osuch 2, Pakaszewski 5, Malarz 4, Olczyk 9, Sęk 1, Augustowski 2, Janus, Kuśnierek, Smysło 1, Tobera, Michalczyk. Poza „16” Dąbrowski, Tkaczyk.

11 lutego 2024 r.

SMS Zagłębie I Lubin  – KS VIVE Kielce 34:30 (12:17)

KS VIVE: Solnica, Łapot, Trela 4, Latosiński 5, Stawowy 1, Osuch 2, Pakaszewski 4, Malarz, Olczyk 7, Sęk 1, Augustowski 2, Kuśnierek, Smysło 1, Tobera 1, Michalczyk 2, Tkaczyk. Poza „16” Dąbrowski, Janus.

Tabela końcowa

Zobacz koniecznie:

W świecie sportu

One thought on “Medale Mistrzostw Polski na wyciągnięcie ręki”

Comments are closed.