O tym się mówi: „7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc

21 maja, 2024, autor: oprac.red.

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” honorowym patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce.

7-w-Kielcach

Tegoroczny trzydniowy kielecki maraton z młodzieżową piłką ręczną, czyli III edycja turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” odbędzie się w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90.

W Kielcach zagra około 200 młodych sportowców. Rozgrywki toczyć się będą w dwóch kategoriach wiekowych – Junior Młodszy (roczniki 2008 i młodsi) oraz Junior (roczniki 2006/2007).

Rywalizować będą zawodnicy zarówno z Kielc, jak i województwa – Końskich, Sandomierza, Ostrowca Świętokrzyskiego. Ponadto w Kielcach pojawią się czołowe polskie ekipy z tych roczników.

Przypomnijmy. Ubiegłoroczną edycję turnieju w obu kategoriach wygrali juniorzy KS VIVE Kielce. Organizator – kieleckie stowarzyszenie „KORONA” – zewsząd przyjmował gratulacje za profesjonalną organizację. Dodawano, iż turnieju o takim rozmachu i randze w Polsce, jak dotąd, nie organizowano, a „7 w Kielcach” już na stałe wpisały się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.

2 tygodnik kielecki jest patronem wydarzenia od I edycji turnieju.

Zobacz także:

W świecie sportu

One thought on “„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc”

Comments are closed.